Kadra

Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej

 mgr Robert Gryzik – nauczyciel skrzypiec

 

Kadra Pedagogiczna Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej

Fortepian

mgr Jarosław Jóźwicki - nauczyciel fortepianu

mgr Andrzej Miedza - nauczyciel fortepianu

mgr Justyna Suk - nauczyciel fortepianu

mgr Nataliia Terekh – nauczyciel fortepianu dodatkowego oraz akompaniamentu

mgr Magdalena Zębala - nauczyciel fortepianu

 

Skrzypce i wiolonczela

mgr Anna Jóźwicka - nauczyciel wiolonczeli

mgr Natalia Ogorzelska - nauczyciel skrzypiec

mgr Aleksandra Rytwińska - nauczyciel skrzypiec

mgr Bartosz Życzyński – nauczyciel skrzypiec

Instrumenty dęte

mgr Andrij Drażnycia - nauczyciel fletu

mgr Dariusz Pabis – nauczyciel klarnetu

mgr Dawid Pliskowski – nauczyciel saksofonu

mgr Artur Tokarczyk – nauczyciel trąbki

mgr Tatiana Walisiak - nauczyciel fletu

mgr Marzena Zaremba-Jasiurkowska – nauczyciel fletu

Edukację muzyczną rozpoczęła w PSM im. F. Chopina w Nowym Sączu pod kierunkiem Katarzyny Kierzkowskiej. Następnie kontynuowała  ją u Ewy Dębskiej. Obecnie absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Barbary Świątek-Żelazny. Ma doświadczenie solowe, kameralne jak i orkiestrowe. Współpracowała z krakowską orkiestrą festiwalową CoRda Cracovia. Aktualnie uczestniczy czynnie w różnorodnych projektach kameralnych. Prowadzi klasę fletu w  Szkole Muzycznej I stopnia w Bobowej i Szkole Muzycznej I stopnia w Korzennej.

 

Akordeon

mgr Karol Grzeszczuk – nauczyciel akordeonu

Edukację muzyczną rozpoczął w PSM I stopnia w Gorlicach pod kierunkiem Henryka Rąpały. Naukę kontynuował u Marka Hnatkiewicza w PSM II stopnia w Nowym Sączu. W 2014 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. zw. Joachima Pichury. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dr hab. Marka Andryska. Jest laureatem licznych konkursów muzycznych, występując zarówno w kategoriach solowych jak i kameralnych. Występował na wielu festiwalach w Polsce oraz za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Czechy, Słowacja). W Polsce grał m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Katowicach czy sali koncertowej Aula Nova w Poznaniu. Swoje umiejętności kształcił na kursach mistrzowskich pod okiem wybitnych pedagogów (Jurij Szyszkin, Volodymyr Runczak, Klaudiusz Baran, Michał Moc). Współpracuje między innymi z IPiUM SileEsia oraz Filharmonią Śląską. Rozwija działalność kameralną grając w kwintecie TangoStan Quintet, duecie akordeonowym AccoClassic oraz z kwartetem smyczkowym Crystal Quartet.

Gitara

mgr Wojciech Gurgul – nauczyciel gitary

lic. Grzegorz Kłak – nauczyciel gitary

mgr Damian Król – nauczyciel gitary

Absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, w klasie prof. Jana Paterka. Aktualnie student Uzupełniających Studiów Magisterskich na tej samej uczelni. Za młodu grywał w rockowych kapelach, później całkowicie oddał się gitarze klasycznej. Swój warsztat szkolił pod okiem licznych gitarzystów z kraju i zagranicy m.in. u Marco Tamayo, Marka Pasiecznego, Tomasza Zawieruchy, Mathew Slotkina i Domenico Ascione. Występował solistycznie i w zespołach w Poznaniu, Trójmieście, a także w Belgii (Olen) i w Niemczech (Bremen). Najważniejsze w muzyce jest dla niego szczerze wyrażona ekspresja.

mgr Aleksander Manasterski – nauczyciel gitary

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, przez rok studiował także na Janáčkova Akademie Múzických Umění w Brnie pod okiem mistrza gitary jazzowej Davida Dorużki. W 2012 roku z zespołem High Fly Quintet zdobył wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie muzyki jazzowej RCK Pro Jazz w Kołobrzegu. Wielką pasją Aleksandra jest improwizacja jazzowa – gra z różnymi muzykami, w różnych konfiguracjach, wykonuje także muzykę skomponowaną przez siebie.

 

Perkusja

mgr Rafał Pawlak – nauczyciel perkusji

mgr Paweł Święs – nauczyciel perkusji

Absolwent PSM I i II stopnia w Nowym Sączu oraz absolwent studiów I stopnia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie perkusji u dr Adama Buczka. Obecnie gra w projektach coverowych, oraz udziela się w autorskim projekcie powstałym nie dawno pod nazwą „Gienson”. Brał udział w wielu festiwalach, konkursach, przeglądach muzycznych. Jego zainteresowania muzyczne sięgają od jazzu tradycyjnego po rock, funk, soul, aż po muzykę klasyczną.

 

Przedmioty ogólnomuzyczne

mgr Agata Mika – kształcenie słuchu, audycje muzyczne, chór, zespół folkowy

mgr Katarzyna Pater - kształcenie słuchu, audycje muzyczne

mgr Natalia Pawlak – rytmika