ZAKOŃCZENIE ZDALNEGO NAUCZANIA – przedmioty teoretyczne 22.06

Kochani Uczniowie! Drodzy Rodzice!

Bardzo dziękujemy za czas ZDALNEGO NAUCZANIA, który prowadziliśmy wspólnie od 19 marca br. Wiemy, że dla wszystkich był to wyjątkowy a zarazem trudny czas. Tym bardziej wielkie podziękowania dla Wszystkich: Dzieci, Młodzieży oraz Rodziców.

Poniżej zamieszczamy propozycje dla Was do obejrzenia na najbliższy czas. Zachęcamy do korzystania z zasobów internetowych, w wolnych, wakacyjnych chwilach szukając ciekawostek muzycznych w internecie :)

Klasy I-III cyklu sześcioletniego

https://www.youtube.com/watch?v=RU5TKla-F28

W zaczarowanym ogrodzie ciotki Nutki – bajka muzyczna, nagrywana przez Filharmonię Koszalińską.

Obserwujcie uważnie, powyżej link do pierwszego odcinka. Do tej pory muzycy nagrali już 3 odcinki, i co dwa tygodnie będą premierowo publikować kolejne :) Zachęcamy do oglądania, ale także do wyszukania innych instytucji muzycznych takich jak filharmonie czy opery, które mamy nadzieję już mają w swoich internetowych zasobach (na Facebookach czy kanale YouTube) ciekawe dla dzieci i młodzieży filmiki, koncerty, bajki i prezentacje muzyczne :)

Klasy IV-VI cyklu sześcioletniego

https://www.youtube.com/playlist?list=PL-vEE7TX3aIc8DZDdn3LCBF7D4-LFEU0M&fbclid=IwAR2IHRfKWbT5BHSWMRkbxvXKDLXMbFyaqyxT6H-1netM7pkleepoa6XRZUY

Wizytówki Kompozytorów Polskich  – filmiki są krótkie, mam nadzieję, że zainteresują Was te postaci :)  Polska twórczość, w historii muzyki, często jest okrojona, jeśli chodzi o nasz program i czas przeznaczony w szkole muzycznej, więc teraz macie szanse poszerzyć wiedzę :)

Klasy I-IV cyklu czteroletniego

https://vod.tvp.pl/video/koncerty,pejzaz-bez-ciebie-zbigniew-wodecki,39733005

Zbigniew Wodecki – Pejzaż bez Ciebie – piosenki, które może nie są Wam znane, ale z pewnością gdzieś je słyszeliście. Koncert ten możecie z powodzeniem obejrzeć z waszymi rodzicami, ciociami, wujkami i dziadkami :) Mam nadzieje, że talent, blask i czar Zbigniewa Wodeckiego Was zaczaruje :) Był wspaniały piosenkarzem, kompozytorem ale też instrumentalistą:)  Grał na kilku instrumentach :) Ciekawi jakich ??  to już pozostawiam do odkrycia przez Was :)

 

Te trzy propozycje to naprawdę garstka tego co jest w internecie :) Każdy z Was, może obejrzeć te trzy propozycje, niezależnie od klasy jaką w tym roku skończył :) Przypominam o kanałach na Youtube: Poważna Niepoważnie, Muzyczna Przygoda, Mag Music Theory i wiele innych, które z pewnością odkryć możecie w wolnych chwilach : )

 

DLA CHÓRZYSTÓW ale i wszystkich którzy są chętni obejrzeć: PIOSENKA NA POŻEGNANIE PRZED WAKACJAMI :)

https://www.youtube.com/watch?v=6KkpCniG4hA

 

DZIĘKUJEMY ZA KOLEJNY WSPÓLNY ROK NAUKI W SZKOLE MUZYCZNEJ I STOPNIA W BOBOWEJ :) <3
BĄDŹCIE ZDROWI, BEZPIECZNI i DO ZOBACZENIA :)

mgr Agata Mika, mgr Katarzyna Pater, mgr Natalia Pawlak