ZDALNE NAUCZANIE – Materiały dla uczniów 19.03

Drodzy Uczniowie ! Szanowni Rodzice !

W związku z aktualną sytuacją i zawieszeniem zajęć zamieszczamy poniżej materiały do przerobienia przez uczniów poszczególnych klas z przedmiotów teoretycznych.

Bardzo prosimy o pobranie przygotowanych materiałów i dopilnowanie aby uczniowie je przerobili. Poniżej także zamieszczamy linki do stron i aplikacji, na których uczniowie mogą ćwiczyć swoje umiejętności słuchowe i zapoznawać z treściami, które są dla nich obowiązujące na ich etapie nauczania.

KSZTAŁCENIE SŁUCHU I RYTMIKA

KLASY I a/b cyklu sześcioletniego

KLASA I – kształcenie słuchu i rytmika

KLASA I – KALIGRAFIA

KLASA II a cyklu sześcioletniego

KLASA II – kształcenie słuchu i rytmika

KLASA II – KALIGRAFIA

KLASY III a/b cyklu sześcioletniego

KLASA III – kształcenie słuchu i rytmika

KLASA III – KALIGRAFIA

KSZTAŁCENIE SŁUCHU

KLASY IV a/b cyklu sześcioletniego

KLASA IV a_b c6 Kształcenie słuchu 19.03.20r.

KLASY V a/b cyklu sześcioletniego

KL V a_b c6 Kształcenie słuchu

KLASA VI a cyklu sześcioletniego

KLASA VI a c6 Kształcenie słuchu 19.03.20r.

KLASA III c cyklu czteroletniego

KLASA III c c4 Kształcenie słuchu 19.03.20r.

KLASY IV d/e cyklu czteroletniego

KL IV d_e c4 Kształcenie słuchu

AUDYCJE MUZYCZNE

KLASA IV cyklu sześcioletniego i KLASA II cyklu czteroletniego

KLASA IV c6 i II c4

KLASA V cyklu sześcioletniego i KLASA III cyklu czteroletniego

KLASA V c6 i III c4

KLASA VI cyklu sześcioletniego i KLASA IV cyklu czteroletniego

KLASA VI c6 i IV c4

CHÓR SZKOLNY (cyklu 6-letniego i 4-letniego)

Proszę o dokładne przypomnienie i zapoznanie się dźwiękowe, tekstowe i opanowanie pamięciowe utworów, które ostatnio ćwiczyliśmy na zajęciach. Możecie grać sobie melodie na waszych instrumentach, możecie wspólnie ze starszym rodzeństwem śpiewać sobie Wasze głosy.

Pozdrawiamy Was i apelujemy #zostanciewdomu dla Waszego bezpieczeństwa i zdrowia!

Nauczyciele Przedmiotów Teoretycznych

Poniżej znajduje się lista pomocnych stron internetowych i aplikacji do utrwalania wiedzy i umiejętności z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych!

Strony internetowe:

– http://www.dur-moll.pl/
Dzięki tej stronie internetowej możemy ćwiczyć rozpoznawanie struktur muzycznych ze słuchu. Dla klas młodszych dobre będą zakładki „nuta-dźwięk-klawisz” i „Jaka to nuta”, dla starszych – „Jaka to tonacja?” i „Interwały na pięciolinii”. Strona nie wymaga logowania, działa jednak z wykorzystaniem wtyczki Flash, więc możemy z niej korzystać tylko na komputerach i laptopach.

– https://www.ksztalceniesluchu.edu.pl
Strona ta zawiera ćwiczenia do samodzielnego wykonania oraz materiały teoretyczne. Szczególnie pomocna może być Muzyczna Przygoda – plik w pdf z podstawami kształcenia słuchu i audycji muzycznych. Ta strona również nie wymaga logowania i działa z wykorzystaniem wtyczki Flash.

– http://www.kursnamuzyke.pl/szkola-podstawowa/szkola-muzyczna/ksztalcenie-sluchu/interwaly
Quiz muzyczny o interwałach

Aplikacje na telefon z systemem Android:

MyEarTraining
Aplikacja z ćwiczeniami do rozpoznawania struktur, ćwiczeniami rytmicznymi i solfeżowymi. Tylko najtrudniejsze poziomy są płatne, więc można swobodnie z niej korzystać. Dostępna tylko w języku angielskim.

Perfect Ear – trener słuchu
Aplikacja z szeregiem ćwiczeń i lekcji w języku polskim. Zawiera również ćwiczenia rozpoznawania wysokości, dyktanda rytmiczne, a nawet trenera śpiewania nut. Tylko standardowe zadania są bezpłatne.

Kanały na YouTube:

Mag Music Theory,